Maja soojustamine kvaliteetsete materjalidega tagab küttekulude vähenemise aastakümneteks. Sestap soovitavad spetsialistid valida soojusisolatsiooni materjale mitte odavama ruutmeetri hinna, vaid ennekõike soojustatava hoone eripäradest lähtudes.

Kui käes on maja renoveerimine, soovitaks esimesena soojustada katused ja põrandad – nende piirete kaudu on kõige suuremad soojakaod. Tihti on vanade majade pööningud soojustatud liiva või saepuruga. Kaldkatuste soojustamisel on soovitatav kasutada 300 mm paksust kahekihilist isolatsioonikihti. 200 mm paksune kiht paigaldada sarikate vahele ning täiendav 100 mm paksune kiht sarikate ja esimese kihi peale.

Külma pööningu korral, kui soojustatakse pööningu põrandat/eluruumi lage, mitte katusekatte alust pinda, on soovitatav kasutada 300 mm paksust võimalikult õhulise ja koheva soojustusmaterjali kihti. Parimad lahendused on kas kohev rull- või puistevill. Rullvilla on lihtne paigaldada – see tuleb lihtsalt pööningupõrandale lahti rullida. Soovitatavalt jällegi kahes kihis, nii et erinevate kihtide materjalipaanide ühendusjooned ei kattu. Puistevilla peab pööningule laiali puistama ning seejärel rehaga ühtlaseks ja kohevaks kihiks tegema. Paigaldada saab ka masinpuhuriga, mis on mõistlik lahendus suurte pindade korral.

Rullvilla miinus on see, et materjal pole nii kohev kui õigesti paigaldatud puistevill. Plussi annab aga, et rullvilla paigaldus on lihtsam ja kiirem. Samuti see, et kui puistevillale astudes surutakse kohev materjalikiht kokku ning see kaotab oma soojapidavuses, siis rullvillale võib ajutiselt survet avaldada, ilma et materjal oluliselt deformeeruks. Puistevilla puhul on vaja rajada pööningule käiguteed.

EPS-plaadid on ideaalsed lamekatuste ja sobilikud ka viilkatuste soojustamisel. EPS-soojustusplaadidasetatakse sarikate (katuslae soojustamisel laetalade) vahele mitmes kihis, et vältida soojustust läbivaid vuuke. Soojustusplaadi ja talade vahe tihendatakse ehitusvahuga. Töö EPS-plaatidega on ohutu, materjalis ei sisaldu ärritavad osakesi ning plaadid on jäigad ja ei vaja paigaldamisel lisatoestust.

Klaasvill Knauf Ecose on ideaalne soojustusmaterjal viilkatustele,pööningutele,välis-ja siseseintele.
Knauf Ecose patendeeritud tehnoloogia on ainulaadne, klaasvillade tootmiseks kasutatakse looduslikku sideainet. Tänu Ecose tehnoloogiale ei sisalda uudne klaasvillast soojustus kunstlikke värvaineid ega ka muid akrülaate. Ecose klaasvilla tootmisel tekib vähem saasteaineid ning kasutamisel paraneb ruumiõhu kvaliteet.

Klaasvill rullis ECOSE-e tehnoloogias kasutatakse petrooliumi põhjal tehtud kemikaalide asemel formaldehüüdide vaba sidujat, mis on tehtud kiiresti taastuvatest orgaanilistest materjalidest. Antud tehnoloogia on välja mõeldud Knauf Insulationi nii klaasvilla kui ka kivivilla toodetele, muutes neid loodussõbralikumaks, samas kahjustamata nende soojus, helipidavus ja tulekindlus näitajaid.

Knauf ise on öelnud, et nende klaasvilla rull mis on tehtud ECOSE tehnoloogiat kasutades, ei ole võrreldav mitte ühegi teise soojustusmaterjaliga. Seda tehnoloogiat kasutades on tooted palju pehmemad, vähem tolmavad, lõhnatu, lihtne lõigata ja kasutada. Tooted on naturaalsed ja värvuselt pruunid. Villale ei ole lisatud värvainet ega tehisvärve. Sama tihedusega klaasvilla ja kivivilla erinevuste märkamine vaatluse abil on Knauf Insulationi sõnul tavainimese jaoks keeruline.

ECOSE tehnoloogia sideaine tootmine on 70% energiasäästlikum kui traditsiooniline petrooleumi põhjal tehtud sideaine. Tänu ECOSE tehnoloogiale on Knaufi klaasvillad rullis palju loodussõbralikumad.

Knauf Insulationi ECOSE® Technology tehnoloogial põhinev mineraalvill on parimate kasutusomadustega ..

■ Pehmem tunne

■ Vähem tolmu

■ Lõhnatu

■ Lihtsalt lõigatav

...ülimalt jätkusuutlik...

■ Knauf Insulationi looduslik mineraalvill on valmistatud loodusest ammutatud ja/või ümbertöötatud toormaterjalidest. Liitmisel on kasutatud formaldehüüdi-, fenooli- ja akrüülivaba biotehnoloogiat. Mineraalvillale ei ole lisatud tehislikke värvaineid ega valgendeid.

■ Tavalise mineraalvillaga võrreldes aitab looduslik mineraalvill parandada siseõhu kvaliteeti.

■ Väiksema kasutatud energia tõttu väheneb üldine keskkonnamõju.

■ Loduslik mineraalvill parandab ehitiste üldist jätkusuutlikkust.

■ Meie tavalise mineraalvillaga võrduväärne maksumus.

... ja pakkub kõiki meie tavalise mineraalvillaga kaasnevaid eeliseid

■ Soojustusisolatsiooni omadused, tulepüsivus, tuletundlikkus, heliisolatsioon, mürasummutus, ja mehaanilised omadused, samuti ümbertöötatud koostis koos toote parema vastupidavusega.

EPS on loodussõbralik, lihtsasti paigaldatav ja seejuures väga efektiivne soojustusmaterjal. Kõik eelpooltoodu on teinus EPS-soojustusest laialdaselt kasutatave materjali ka igat tüüpi katuste soojustamisel. 

EPS-soojustus lamekatuste soojustamisel

AS Reideni plaat toodab EPS-soojustusplaate ning lõikab need vastavalt katusele antavale kaldele. Lühidalt öeldes tähendab see seda, et katusele antakse kalle vee äravoolu tagamiseks EPS-soojustusega. Selline lahendus on kasulik kõigile osapooltele – ehitaja jaoks on töö lihtsam ja seetõttu ka kiirem, klient saab tänu paksemale  soojustusele paremini isoleeritud ruumid. Samas on EPS-plaatidega katusele antud kalle kergem kui mis tahes muul viisil teostatud lahendus.

Kasutades kalde andmiseks EPS-soojustust, paigaldatakse soojustusplaadid katusele vähemalt kahes kihis. Üheks kihiks on tasapinnaline plaat ning teiseks kihiks on katusele soovitud kallet andvad kaldu lõigatud EPS-soojustusplaadid. EPS-plaatide hüdrofoobsus kindlustab, et ehitusajal ootamatult esinevad sademed ei imbu soojustusse ning materjali isolatsiooniomadused ei saa kahjustada. EPS-plaadid on piisava tugevusega, et taluda ka lamekatuste hooldamise käigus vajalikud liikumised nn käiguteede tagatud koormustaluvus.

EPS-soojustus viilkatuste ja lagede soojustamisel

EPS-plaadid on sobilikud viilkatuste soojustamisel. EPS-soojustusplaadidasetatakse sarikate (katuslae soojustamisel laetalade) vahele mitmes kihis, et vältida soojustust läbivaid vuuke. Soojustusplaadi ja talade vahe tihendatakse ehitusvahuga. Töö EPS-plaatidega on ohutu, materjalis ei sisaldu ärritavad osakesi ning plaadid on jäigad ja ei vaja paigaldamisel lisatoestust.

Garanteerime parimad hinnad EPS plaatidele meie projektimüügis kõikidele tellimustele enam kui 1400€.

Küsi pakkumist:  info@katus24.ee

  • kerge – EPS-soojustusmaterjale on kerge transportida ja katustele tõsta
  • tugev – EPS-plaatidel on suur koormustaluvus (üle 50 kPa), mida ei ole võimalik saavutada villisolatsiooniga
  • niiskuskindel – EPS ei märgu, seega ei riku vihm ja lumi ehitamise ajal materjali omadusi. Materjali ei ole vaja enne katusekattematerjali paigaldamist kuivatada
  • mitmekülgne tootevalik – katuse soojustamiseks on kliendile pakkuda vajaliku paksuse ja erineva suurusega plaate
  • kaldu lõigatud plaadid – soojustusmaterjali saab kasutada katuse kallete ehitamiseks
  • lihtne käsitleda – paigaldamine on kiire ja mugav, ei vaja lisakonstruktsioone.

Garanteerime parimad hinnad EPS plaatidele meie projektimüügis kõikidele tellimustele enam kui 1400€.

Küsi pakkumist:  info@katus24.ee

Näitan kõiki 9 tulemust

Ekoboard M plaatvill (sisekonstruktsioonidele)

Original price was: €35.00.Current price is: €25.00.

Aurutõkked

20.0022.00

TP115 plaatvill (sisekonstruktsioonidele)

Original price was: €38.00.Current price is: €27.00.

Naturboard 037 plaatvill (väliskonstruktsioonidele)

Original price was: €39.00.Current price is: €31.00.

Expert 036 M plaatvill (väliskonstruktsioonidele)

Original price was: €38.00.Current price is: €28.50.

Naturoll Plus M 040 rullivill

Original price was: €38.50.Current price is: €31.50.