Katuseakna saab paigaldada igasugusesse katusesse katusekallega vähemalt 15 kraadi. Arhitektile ja ehitajale piiranguid pole, katuseakendega lahendusi saab luua kas vői kumerate katuste all. Paljude inimeste jaoks, kes on otsustanud oma pööningu ümber ehitada, saab katuseaknast loodusliku valguse ja őhu allikas. Kui varem oli pööningu üheks pőhielemendiks vintskap, siis tänaseks on katuseaken muutunud neist populaarsemaks. Tänu kaasaegsele kujundusele ja paigaldamise lihtsusele vastab see täielikult kaasaegse tarbija vajadustele. Katuseakendega interjöörid on valgusrikkamad ja tervislikumad, kui vintskappidega pööningud.

FAKRO on üks maailma juhtivaid katuseakende tootjaid - kõige dünaamilisem ja kiireimini kasvav maailmas.
FAKRO on katuseakna turuliider paljudes riikides ja number kaks maailmas.
Sortimenti kuuluvad: pöördtelghingedega katuseaknad; kahesüsteemsed katuseaknad; tõstetud pöördtelghingedega katuseaknad; kahe raamiga katuseaknad; L-kujulised lahendused; katuseluugid;
päikesetunnelid; katuseaken-rõdu; suitsueemaldusluugid; päikesepaneelid ning erinevad lisatarvikud. Valikus on väga hea soojapidavusega kahe, - kolme- ja neljakordsed klaaspaketid.

Mille poolest erinevad FAKRO katuseaknad?

 • Enamikele katuseakendele on aknalengi ülemise osa sisse ehitatud automaatne ventilatsiooniklapp V40P.
 • Katuseakende käepide asub raami alaservas, mis võimaldab akent paigaldada kõrgemale ning samas ulatuda mugavalt käepidemeni.
 • Enamik katuseaknaid on varustatud spetsiaalse FAKRO topSafe turvasüsteemiga.
 • Katuseaken FTT U8 Thermo, mille Uw=0,58 W/m²K on kõige energiasäästlikum katuseaken turul pakutavate seas. (paigaldatakse koos EHV-AT Thermo ääriseplekkidega)

Katuseakendele tuleb juurde tellida ääriseplekid siledale või profileeritud katusekattele ning vajadusel ka XDP paigalduskomplekt.

Automaatne ventilatsiooniklapp V40P


Laseb läbi 52 m3/h õhku (see on ilma profiilis asuva filtrita – koos filtriga on läbilaskeks 40 m3/h) kui rõhkude erinevus on 10 Pa, olenevalt akna laiusest.

See ventilatsiooniklapp reguleerib õhuvoolu automaatselt ja tagab nii alati optimaalse värske õhu juurdevoolu ruumi. Nii on pööningul tervislik õhk ning hoitakse kokku ka soojust ja energiakulusid.

Vargakindel topSafe turvasüsteem

 

Energiasäästlik klaaspakett U3


Energiasäästlik
1,1 W/m2K
Ühekambriline
Väline karastatud klaas
TGI soojustus vaheliist

Argoon inertne gaas

 

Energiasäästlik klaaspakett U5

Väga energiasäästlik
0,5 W/m2K
Kahekambriline
Väline karastatud klaas
TGI soojustus vaheliist
Krüptoon inertne gaas

Puitraam

Fakro akende peamiseks tooraineks on kõrgeima kvaliteediga männipuit, mis liimitakse laminaadiks.

Puit on vaakum-immutatud ja lakitud loodussõbraliku akrüüllakiga.

Uue põlvkonna kahesüsteemsed katuseaknad, mille raamil on kaks avanemisviisi: ülahingedega ja keskteljega. Need eraldi avanemisviisid tagavad raami stabiilsuse ja suurema ohutuse. Väljapoole avamisel saab raami seada mis tahes asendisse vahemikus 0° kuni 35°, nii et pääsete avatud akna servale hästi ligi. Nii on rohkem vaba ruumi ja väljavaade on piiramatu.

Kesktelje funktsioon võimaldab raami 180° pöörata, et oleks lihtsam akna väliskülge puhastada ja välimist päikesevarju kasutada. Uudne süsteem tagab selle, et akent saab avada ainult ühel viisil korraga ja hoiab raami täiesti stabiilsena nii väljapoole avamisel kui kesktelje ümber pööramisel. Avamisviis valitakse raami keskkõrguse l asuva preSelect liuglüliti abil, millele pääseb ligi, kui aken on avatud.

Käepide asub raami alaservas, nii et seda on mugav kasutada. Elegant tüüpi käepidemel on kaheastmeline tuulutusfunktsioon.

180° pööratud aken püsib lukustuse abil paigal, nii et selle väliskülje puhastamine ja päikesevarju kasutamine on lihtne.

Standardvarustuses energiasäästliku U3 klaaspaketiga.

Vargakindel – TopSafe turvasüsteem.

Lai valik lisatarvikuid.

Sobib katusekalletele 15° kuni 55°, akende eriversioon sobib isegi 15° kuni 85° jaoks.

Ääriseplekid katuseakendele

  

Õige ääriseplekkide valik on katuseakna paigaldusel eriti oluline. Valikus on on ääriseplekkid kas siledale või profileeritud katusekatte materjalidele. Ääriseplekid on katuseakna korrektseks paigaldamiseks hädavajalikud välja arvatud juhul kui katusematerjaliks on käsivalts ning plekk valtsitakse ümber akna. Valtskatuse puhul tuleb ääriseplekkide asemel aknale lisaks tellida EKB küljeplekid. Katusekattematerjaliga sobivad ääriseplekid tagavad hea ja vastupidava ühenduse, mille ülesandeks on vihma – ja lume sulamisvesi aknast eemale juhtida. FAKRO tootevalikus on erinevad ääriseplekid, et aknad ideaalselt ühendada enamike populaarsemate katusekattematerjalidega. Ääriseplekkide põhivärviks on tumehall RAL 7022, et sobituda hästi kõigi standardsete katusekatete värviga. Eritellimusena saab alati aga mistahes värvitooni RAL värvikaardilt.

Paigalduskomplekt XDP

Ühendus XDP on valmistatud veeauru läbilaskvast membraanist EUROTOP ning on mõeldud akna ühendamiseks katuse konstruktsioonis kasutatava auru läbilaskva membraaniga.See kaitseb suurepäraselt niiskumisest termoisoleerivat materjali, mis ümbritseb katuseakna raamistikku. Pakendis on koos ühendusega ka lambavillast valmistatud termoisoleeriv materjal, mis on ette nähtud soojusisolatsiooni lisakihina. Ühendust XDP valitakse vastavalt katuseakna mõõtudele.

Sooduskampaania katuseakendele FAKRO

Kampaania tingimused:

 • Toodete saadavus võib muutuda vastavalt lao hetkeseisule. Kuna kaupa on vaid piiratud kogus, soovitame otsustada kiiresti.
 • Katuseakende tarneaeg on 1 kuni 3 nädalat.
 • pakkumine kehtib kuni soodushinnaga kauba jätkub
 • kampaania ei laiene juba eelnevalt vormistatud tellimustele
 • soodushinnad sisaldavad transporti Eesti piires (k.a. saartele)
 • transporditeenus ei sisalda mahalaadimis teenust
 • vedaja saab kauba tuua kõvakattega teeni. Kui sealt läheb korralik tee edasi, siis saab ka kaugemale.

Näitan kõiki 9 tulemust

Näita küljepaneeli