Bituumensindlid sobivad igale katusele (viil-, mansard-, kelpkatus jm), mille kalle on vähemalt 11 kraadi. SBS baasil kummibituumenit sisaldavat aluskatet kasutatakse alati räästaserval ja kogu katusel, kui kalle on alla 18 kraadi.

Bituumensindlite ajalugu ulatub ühe jalaga 19. sajandisse, kui 1893. aastal arendati esmakordselt välja bituumensindlite eelkäija, asfaldist katusekate. Originaalne asfaldist katusekate, oli sarnane asfaldirullkattele ilma pealispinna graanuliteta. 1897. aastal lisati pinnale kiltkivi graanulid, et muuta materjal vastupidavamaks. Tolleaegsete graanulitüüpide hulka kuulusid vilgukivi, austri karbi tükid, dolomiit, lendtuhk, ränioksiid ja savi. 1901. aastal hakati materjali kõigepealt ribadeks lõikama, ning alles seejärel kinnitama katustele ühe ja mitmekihiliste sindlitena.

Ameeriklaste leiutis

Bituumensindlid on Ameeriklaste leiutis ning 1911. aastal hakati sindleid kasutama juba universaalsemalt üle Ameerika, ning bituumensindel asendas kiirelt seni populaarsed puitsindlid. Kuna pakkusid pikaajalisemat kaitset, olles veekindlam ja vastupidavam kui lihtsad puitsindlid. 1939. aastal toodeti juba 11 miljonit ruudukujulist katusesindlit. Algselt kasutati sindlite sisuna puuvillast riiet, puitmassi ja paberit, ning alles 1970. aastal võeti kasutusele fiiberklaas, mis oli tugevam, vastupidavam ja tulekindlam tugevdus materjal.

Bituumensindlid täna

Tänaseks on bituumensindlist saanud kõige populaarsem katusekattematerjal Ameerikas, ning kuigi Euroopas pole nad veel niivõrd levinud, võib väita, et ka Euroopas on bituumensindlite populaarsus tõusuteel. Bituumensindlid sobivad hästi nii uue katuse ehitamiseks kui ka vana uuendamiseks. Tänu oma kergele kaalule, taskukohasele hinnale, vastupidavusele ning pikale elueale, otsustavad järjest rohkem majaomanikke sindelkatuste ja Owens Corning bituumensindlite kasuks.

Bituumensindlite eelised:

 • bituumensindel on veekindel, vastupidav ja meeldiva välimusega
 • sindli pealiskiht on värvitud kivipuiste, millel on ultraviolettkiirte ja looduslike mõjude eest kaitsev omadus
 • lihtne paigaldada
 • materjal on kerge, painduv ja kergelt töödeldav, ei vaja erilisi tööriistu ja vahendeid
 • sindli erinev kuju ja värvivalik annab hea võimaluse sobiva lõpptulemuse valikuks
 • katus on vaikne tuule ja sademete korral
 • talvel ei kuku lumi katuselt kergelt alla
 • bituumensindli all olev täislaudis tugevdab katusekonstruktsiooni, võimaldab katusel vajadusel turvaliselt liikuda.

Owens Corning on üks maailma juhtivaid ehitusmaterjale tootev USA firma, kelle 16000 töötajat on ametis rohkem kui 300 ettevõttes ja rohkem kui 25 riigis.
Mineraalsete graanulitega kaetud ja välistemperatuurile vastupidava bituumenkihiga sindlid tagavad katusekonstruktsiooni niiskuskindluse. Struktuurse tugevuse sindlitele tagab klaasfiiber® armatuur. Kõik Owens Corning sindlid on testitud ja täidavad või ületavad vastavaid tuleleviku ning tuulekoormusele vastupidavuse standardeid.

Owens Corningu ajalugu

1935. aastal asutati kahe suure Ameerika klaasitööstus firma, Corning Glass Works’i ja Owens Illinoise ühinemisel ettevõte Owens Corning. Kellest on tänaseks saanud üks maailma suurimaid ja kvaliteetsemaid bituumensindlite tootjaid, ning meie üks põhi koostööpartneid. 1938. aastal ulatus ettevõtte müük 2,6 miljoni dollarini. Ning 1976. aastal 1 miljardi dollarini ja 1979. aastaks oli müük ületanud juba 2 miljardi dollari märgi. Võib väita, et bituumensindlid ja Owens Corning sündisid pea käsikäes. Olles oma ala absoluutne turuliider, kasutab Owens Corning oma ulatuslikku kogemust materjalide tootmise ja ehitusteaduse vallas, et jätkata toodete ja süsteemide arendamist, muutes tuhandeid ehitustooteid kergemaks, tugevamaks ning ilmastikukindlamaks.

Owens Corning sindlite infoleht: www.bituumensindel.ee

Owenscorning bituumensindel on ainuke Eestis pakutav materjal mis on töödeldud spetsiaalse vahendiga vetikakasvust tuleneva värvimuutuse vastu. Materjali eeliseks on ka pikem võrreldes konkureerivate materjalidega eluiga,garantiid ja vastupidavus ilmastikule.

BMI Icopal on juhtiv bituumenist katusekatete ja hüdroisolatsioonimaterjalide tootja, kel on tootmiskogemust 170 aastat.

Pakume tippklassi tooteid lame- ja viilkatustele. Meie peamine tegevusvaldkond on hüdroisolatsioon ja erilised bituumenist rullmaterjalid, kuid tootevalik sisaldab ka teisi ehitusmaterjale, mis on mõeldud hoonete ja ehitiste kaitseks.

Meie bituumenkatuse materjalid on toodetud just põhjamaise karmi kliima jaoks, et katus tuleks vastupidav, kindel ja esinduslik. Anname oma külmakindlatele materjalidele garantii 10 aastat ning bituumenkatuse oodatavaks elueaks 40-50 aastat.

Pakume laias värvi- ja vormivalikus bituumensindleid, bituumen rullmaterjale ja mastikseid lame- ja viilkatustele, hüdroisolatsiooni vundamentidele ja taristuobjektidele (sillad, viaduktid jne) ning radoonitõkke materjale.

Tänapäevased bituumenkatuse materjalid on lisaks vastupidavusele ka esteetiliselt kena välimusega.

Bituumenkatuse materjalid on soodsad, olles nii taskukohaseks alternatiiviks teistele katusematerjalidele.

Meie bituumensindlid on kaalult kerged, vastupidavad, vaiksed ka vihma ja tuule korral ning jõukohased paigaldada igale majaomanikule. Bituumensindlid sobivad nii vanade kodukatuste taastamiseks kui ka uusehitistele.

Pakume terviklahendusena ka bituumenkatuste aluskatteid, tõhusaid vihmaveesüsteeme ning igakülgselt testitud turvatooteid. Toodame kõik katusematerjalid ja lisatarvikud ise – ainult nii on tagatud kõikide detailide kvaliteet ja see, et katuse kõik osad sobivad omavahel kokku.

Tegola Canadese S.P.A on loodud 1977 Itaalias Vittorio Venettos itaallaste poolt ja on spetsialiseerunud bituumensindlite tootmisele. Valikusse kuuluvad laias valikus lisatarvikud ja täiendavad tooted igat tüüpi katuste ehituseks. Aastate vältel on Tegola Canadese avanud müügivõrgustiku 12 firmaga nii Euroopas kui ka väljaspool Euroopat. 2004. a. avati tehas Venemaal Moskva lähistel. Tänu tugevale pühendumisele innovatsioonis, spetsialiseerumisele, jätkuvate toodete arendusele ja täiustamisele on Tegola Canadese saavutanud edu mitte ainult Itaalias, vaid ka Euroopas ja mujal maailmas.

OSB on kaasaegne viimistlus- ja konstruktsioonmaterjal, mis on USA-s, Kanadas ja viimasel ajal ka Saksamaal laialdaselt levinud, seda eriti teras- ja puitsõrestikega majade ehitusel.

OSB eelkäijaks oli ameerika päritolu plaat Waterboard, mida on ehituses kasutatud juba 30 aastat ja mida on üksikasjalikult kirjeldatud ja kasutatud kõigis Ameerika ja Kanada ehituseeskirjades ja -standardites.

Ehituse normeerivates trükistes võrdsustatakse OSB plaat vineeriga. OSB sisaldab üle 90% puitu. Seda toodetakse spetsiaalselt töödeldud väikese diameetriga puutüvedest. Tüved kooritakse ja lõigatakse seejärel lamedateks laastudeks. Laasturibad paiknevad OSB väliskihtides plaadi pikkuse suhtes paralleelset, sisemistes kihtides aga risti.

OSB plaadile on iseloomulik ühtlane struktuur ja mõlema pinna samasugune kvaliteet. OSB plaati toodetakse kaasaegse tehnoloogia järgi, tema näitajad on võrreldavad vineeriga, kuid seejuures on ta ilmselgelt odavam. Kuna plaati on kerge töödelda, kuluvad tööriistad vähem ja tänu suurele kulumiskindlusele ei teki probleeme kruvide ja ehitusklambrite kinnitamisel.

OSB on töötlemisel stabiilse vormiga ja hea töödeldavusega. OSB plaat on tänu oma omadustele ja kasutusvõimalustele ideaalne alternatiiv vineerile ja puidule näiteks ehituses, mööblitööstuses jm. Seejuures on materjal ökoloogiline.

OSB plaat — see on murranguline samm puiduehituse arengus. Sõrestiktehnoloogia järgi ja OSB plaatidest ehitatud majad on:

 • ökoloogilised
 • energiasäästlikud
 • ehitamine ja kasutamine on odav
 • väga pikaealised
 • püstitatavad mõne nädalaga

Kampaania tingimused:

 • Toodete saadavus võib muutuda vastavalt lao hetkeseisule. Kuna kaupa on vaid piiratud kogus, soovitame otsustada kiiresti.
 • pakkumine kehtib kuni soodushinnaga kauba jätkub
 • kampaania ei laiene juba eelnevalt vormistatud tellimustele
 • soodushinnad ei sisalda transporditeenust. Kaup asub Tartu laos. Vajadusel võime pakkuda ka transporditeenust kliendi objektini.
 • transporditeenus ei sisalda mahalaadimis teenust
 • vedaja saab kauba tuua kõvakattega teeni. Kui sealt läheb korralik tee edasi, siis saab ka kaugemale.

KÜSIGE PARIMAT PAKKUMIST BITUUMENSINDELKATUSE TÄISLAHENDUSELE

Et saaksime teha Teie vajadustest lähtuva pakkumise, täitke palun allolev ankeet:

Näitan kõiki 5 tulemust