Vihmaveesüsteemide abil juhitakse katuselt tulev vesi maha. Vihmaveesüsteemi peamised osad on räästaste horisontaalsed veerennid ja neist allajuhitavad vihmaveetorud. Veerennide ja vihmaveetorude mõõtmeid ja allatulekute arvu mõjutab eelkoige katusele tuleva vee kogus ja katuse kuju. Veerenni ja torude paiknemine tuleb igakord eraldi läbi moelda selliselt, et veekoormus jaguneks süsteemi osade vahel võimalikult ühtlaselt, et rennid ja torud asetseksid maja välimuse seisukohalt võimalikult loomulikult. Harilikud torude paiknemiskohad on maja nurgad ja akende vahed.

Metallvihmaveesüsteemi õigesti valitud läbimõõt ja õige paigaldus tagab hoone ja sellega külgnevate territooriumite säilivuse ja kaitse vihma- ja sulavete eest pikkadeks aastateks.

Vihmaveesüsteemide valmistamiseks kasutatav tooraine on erinev katuseplekkide tootmiseks kasutatavast. Peamiselt on ta veidi paksem, kahepoolse kattega ja pehmema terasemargiga, et sellest vormuksid tootmisliinides sujuvad kumerpinnad. Kõigil kasutatavatel materjalidel on tehnilised omadused kirjeldatud, toorainel kindlad garantiitingimused ja sellest johtuvalt võiks garantiide poole kirjeldatuks lugeda.

Ümar vihmaveejuhe on kõige enam ostetav vihmaveesüsteem maailmas. Sile, poolümar renn  tagab suurepärase läbitavuse. Temale pole hirmus ei prügi ega langenud lehed. Klassikaline stiil sobib hästi ka ajalooliste objektide rekonstrueerimisel

Erinevate arhitektuuriülesannete lahendamiseks on vihmaveesüsteem esindatud ka kandilises lahenduses.

Eesti kvaliteetsema vihmaveesüsteemi ORIMA tooteleht: www.turvatooted.ee

PVC vihmaveesüsteem on tark ja mugav lahendus igale majaomanikule.

Selline vihmaveesüsteem on hea iseehitajale, sest ta on kaalult kerge, lihtne transportida ja igaüks saab paigaldusega hakkama.  Samuti  ei nõua paigaldus eritingimusi ega eritööriistu - piisab akutrellist, käsisaest, loodist ja redelist.

PVC vihmaveesüsteem on metall süsteemidest odavam ning ei roosteta.

Näitan kõiki 5 tulemust

Näita küljepaneeli